Швеція посилить контроль на кордоні після акцій зі спаленням Корану
Джерело: Reuters
1 серпня в уряді Швеції заявили, що загрози для країни зросли після недавніх акцій зі спаленням Корану. Влада посилила прикордонний контроль, щоб надати поліції більше повноважень для зупинки та обшуку з метою ідентифікації осіб.
Новий закон, який набув чинності з початку серпня, надає поліції розширені повноваження щодо проведення перевірок на кордонах країни та навколо них, включаючи особисті обшуки, і дозволяє посилити електронний нагляд.
Прикордонний контроль є заходом, який дає нам умови для ідентифікації людей, які приїжджають до Швеції та можуть становити загрозу безпеці, — зазначив міністр юстиції Гуннар Строммер.
Минулими тижнями у Швеції та Данії відбулася низка протестів, під час яких копії Корану спалювали або пошкоджували, що викликало обурення в мусульманських країнах і вимоги до урядів Північних країн припинити акції.
31 липня відбулося ще більше акцій зі спаленням Корану, тож обидві країни заявили, що вивчають способи законодавчого обмеження таких дій у спробі деескалації напруженості.
Поліція безпеки Данії заявила в понеділок, що, як і в Швеції, в країні спостерігається підвищений ризик нападів внаслідок кризи.
У вівторок прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ситуація “небезпечна”, “складна” і “використовується людьми, які хочуть завдати Швеції шкоди”, зокрема Росією, що може використати ситуацію на свою користь.
Це може бути зроблено для того, щоб запобігти вступу Швеції в НАТО, — пояснив Крістерссон.
Він наголосив, що важливо деескалувати ситуацію, і закликав населення використовувати свободу слова “відповідально та з повагою”.
Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що працюватиме над тим, щоб заявка Швеції була схвалена, проте, також попередив, що цього не станеться, поки спалюють копії Корану.
Уряд Швеції також розглядає зміни, які могли б дозволити поліції заборонити публічне спалювання Корану, якщо це становить загрозу національній безпеці.
31 липня стало відомо, що у Данії шукатимуть можливість запобігти акціям зі спаленням Корану
- 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції.
- 25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені.
- 24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії.
- Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
Китай не підтримав ще один варіант газопостачання з Росії, котрий Кремль запропонував на заміну проєкту “Сила Сибіру-2”. Мова про маршрут через Казахстан, який, за словами посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, виявився надто дорогим і технічно складним.