Рівень забруднення поверхневих водойм після підриву Каховської ГЕС знижується – МОЗ

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.

Рівень забруднення морської та річкової води після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС знизився до відхилення у 15%.

За даними МОЗ, у перші дні після затоплення дамби Каховської гідроелектростанції морська та річкова вода з поверхневих водойм за бактеріологічними показниками не відповідала санітарним нормам у 35% випадків. Однак зараз ситуація покращується.

“Ми фіксуємо, що вода поступово очищується, але все ще залишається небезпечною для купання, використання у господарських цілях та вилову риби з таких водойм для подальшого вживання. У воді виявляється ротавірус, збудники гострих кишкових інфекцій – тобто ризики інфікування та негативного впливу на здоров’я зберігаються”, – повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У відомстві зазначили, що епідеміологічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей – контрольована. Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено.

Тим часом спеціалісти Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) відбирають для дослідження проби ґрунту. Їх проводять на територіях областей, де повністю спала вода після затоплення.

Дослідження дозволяють визначити рівень забруднення ґрунту. Зокрема, наявність у ньому токсичних речовин та рівень паразитарного забруднення. Станом на кінець липня, 91% проб відповідають гігієнічним вимогам.

У МОЗ нагадали, що починаючи з 6 червня проводиться щоденний моніторинг поверхневих водойм (річкова та морська вода) в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 38 точок для відбору та моніторингу стану води з поверхневих водойм  сформовано одразу після теракту на Каховській ГЕС.

До мережі потрапило відео з передової, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.

Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні. 

21 травня президент Володимир Зеленський провів розмову з Генсеком НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на фронті, тиск на Росію, формати перемовин щодо припинення вогню та узгодження санкцій. Також мовилося про подальшу співпрацю України з Альянсом.

Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.