Після закінчення війни проти України Путін перекине армію до кордонів НАТО, – розвідка

Джерело: Bild

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

У разі припинення бойових дій в Україні загроза для нас зросте, — підтвердив Певкур.

За його словами, близько 800 тисяч російських військових, у разі перемир’я, не повернуться додому, натомість отримають нові накази.

Цю оцінку поділяють і західні спецслужби. Як стало відомо, у разі перемир’я розвідники побоюються швидкої передислокації російських військ із території України до кордонів Фінляндії та Норвегії, а також у Білорусь і до балтійських країн — фактично до кордонів Польщі.

За оцінками спецслужб, відповідні плани вже існують, і впродовж останніх місяців Росія підготувала необхідну інфраструктуру для їх реалізації. Єдиною перешкодою для цього наразі залишаються бойові дії проти України.

Джерело видання стверджує, якщо перемир’я відбудеться найближчим часом і Росія буде впевнена в його надійності, вона може перекинути війська до Білорусі під час навчань “Захід-2025”. Водночас, нагадує джерело, Росія використала військові маневри у Білорусі як привід для розміщення армії поблизу українських кордонів у 2021 році. Цього разу можливі цілі – Литва або Польща.

Звичайно, ми всі хочемо, щоб в Україні настав мир. Але треба чесно сказати: якщо війна продовжиться, Захід-2025 залишаться лише маневрами, оскільки ключові сили будуть зайняті в іншому місці. Якщо ж вона закінчиться на умовах Росії, Захід може стати початком нової війни проти нас.

Інший західний урядовець також попередив, що “Росія сприймає слабкість як можливість для нових завоювань”.

Після Грузії був Крим, потім Донбас, після — Україна. Якщо ми дамо Путіну зрозуміти, що він може зберегти анексовані території, він обере собі наступну, більшу мету.

Зауважимо, нещодавно влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

Також населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.

Стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.

Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek

Додамо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.

Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.