У Сенаті США представили двопартійну резолюцію про повернення викрадених Росією дітей

Джерело: сайт Чака Грасслі
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У документі засудили викрадення та насильницьке переміщення Росією майже 20 тисяч українських дітей. Автори резолюції наголошують, що ці дії супроводжуються спробами знищити українську культурну ідентичність шляхом русифікації, а також піддають дітей ризикам сексуального насильства, трудової експлуатації, голоду, травм і загибелі.
Путінська війна – це найбільший конфлікт в Європі з часів Другої світової. Путін викрав тисячі дітей, щоб промити їм мізки та русифікувати їх у спробі знищити культурну ідентичність та спадщину. Сполучені Штати повинні вимагати повернення цих дітей, перш ніж підписувати угоду про припинення війни, – наголосив Грасслі.
Своєю чергою, представниця демократів Емі Клобучар додала, що масове викрадення дітей Росією – це воєнний злочин.
Ми не можемо прийняти світ, у якому дітей викрадають і використовують як заручників у переговорах, – заявила вона.
Співавторами резолюції виступили сенатори Джоні Ернст (республіканка, Айова), Дік Дурбін (демократ, Іллінойс), Роджер Вікер (республіканець, Міссісіпі), Джон Феттерман (демократ, Пенсильванія) та Рік Скотт (республіканець, Флорида).
Це перша резолюція у Сенаті з часу повернення Дональда Трампа до влади, підтримана республіканцями, котра закликає до дій щодо переговорного процесу з Росією.
Резолюцію підтримали також релігійні і правозахисні організації, зокрема World Relief, Ethics and Religious Liberty Commission, Christian Life Commission та Peace & Power Ukraine.
Зауважимо, нещодавно Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
Додамо, у Монреалі відбулася Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.
Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених. Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.
Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Відомо, що до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.
Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що Росія депортує українських дітей з ТОТ через територію Білорусі.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що лише за минулу осінь окупанти вивезли на так зване “оздоровлення” 10 тисяч українських дітей.
- Внаслідок повномасштабної агресії Росії в Україні постраждали понад 1686 дітей.
- За даними дослідження, проведеного Лабораторією гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров’я, що фінансується Державним департаментом США, росіяни вивезли на територію Білорусі понад 2400 українських дітей.
- Парламент Естонської Республіки закликав усі країни сприяти поверненню незаконно депортованих Росією українських дітей.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.