В Україні вперше затвердили єдині правила перевезення тварин у міжміських автобусах
Джерело: Сергій Деркач/Facebook
В Україні вперше запровадили офіційні правила перевезення домашніх тварин у міжміському автобусному транспорті, повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
Разом із командою Міністерство розвитку громад та територій України та партнерами з UAnimals зробили ще один важливий крок до більш комфортного, безпечного й людяного транспорту – затверджено правила перевезення тварин у автобусах. Вперше. Такі правила – нарешті є, – зазначив Деркач.
За його словами, до цього часу єдиних вимог щодо перевезення тварин не існувало: рішення приймали водії та перевізники на власний розсуд, що створювало плутанину та стрес як для пасажирів, так і для тварин.
Нині нові правила передбачають:
- Малі тварини (до 10 кг) — коти, собаки, птахи та гризуни — можуть подорожувати в контейнерах або сумках із абсорбувальним дном. Їх дозволено розміщувати на руках, під сидінням або на окремому місці (за наявності додаткового квитка).
- Собаки середнього й великого розміру (10–45 кг) — перевозяться на підлозі автобуса, з підстилкою та в наморднику. Обов’язково потрібно викупити місце поруч із власником.
- Собаки понад 45 кг — перевозяться відповідно до індивідуальних правил перевізника, у спеціально обладнаному транспорті.
- Собаки-поводирі — подорожують безоплатно, поруч із людиною, яку супроводжують.
Усім тваринам має бути оформлений належним чином ветеринарний паспорт.
Ці правила – не лише про тварин. Вони про гуманність, безпеку, взаємну повагу. І ще один крок до того, щоб транспорт в Україні ставав європейським – не лише за технікою, а за сенсами, – додав заступник міністра.
Зауважимо, у березні у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.
Коментуючи інцидент, в УЗ зіслалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.
Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.
Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застаріли й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.
Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правил, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.
UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.
Раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.
Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
- Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
- Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.
У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.
Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.