Данія вперше надасть українським військовим супутниковий зв’язок
Джерело: Міноборони Данії
Данія вперше надасть українській армії супутникові послуги через Оборонне агентство ЄС (European Defence Agency).
Ця допомога передбачає рішення, які забезпечать Україні більш стабільний і захищений супутниковий зв’язок.
У Міністерстві оборони Данії зазначають, що це саме той вид підтримки, який просила Україна. Крім того, Україні передадуть спеціальні термінали.
“Супутники відіграють вирішальну роль у сучасній обороні. Пожертва надасть Україні доступ до приймальних терміналів, які українська оборона зможе використовувати для встановлення доступу до супутникового зв’язку, що суттєво сприятиме здатності України продовжувати боротьбу за свободу проти незаконного російського вторгнення. Термінали забезпечать надійне та безпечне з’єднання, що може мати вирішальне значення для проведення військових операцій”, – йдеться у повідомленні.
У Європейському оборонному агентстві розраховують, що й інші країни ЄС підуть цим шляхом і також нададуть Україні підтримку.
- Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.
- Данія виділяє Україні 317 мільйонів данських крон (понад 42 мільйони євро) на закупівлю різних видів артилерійських боєприпасів.
- Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським повідомила про підготовку 26-го пакета військової допомоги для України.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.