Рішення стосовно постачання Taurus Україні можуть ухвалити вже «незабаром» – ЗМІ

Джерело: T-online

У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.

Дебати про ракети для України набирають обертів. Нині, окрім опозиції, все більше політиків із правлячих партій закликають передати Україні керовані ракети Taurus. Однак поки уряд що поводив себе стримано щодо коментарів. Міністр оборони Борис Пісторіус також заявив кілька днів тому, що постачання Taurus “наразі не є пріоритетом”.

Одначе, тепер рішення, здається, неминуче. Як можна почути в колах СДПН, федеральний уряд хоче оголосити про спорядження в Україну крилатих ракет Taurus вже “незабаром”, інформує видання.

Наразі рішення опрацьовують зі Сполученими Штатами – найважливішим партнером Німеччини та найбільшим прихильником України.

Джерела T-Online припустили, що надання Taurus може бути пов’язане з ймовірним рішенням Вашингтона постачити Києву свої ракети ATACMS.

Довідка. Taurus – німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 км, є аналогом британських Storm Shadow, які успішно використовують ЗСУ. Це авіаційна крилата ракета класу повітря-земля, призначена для високоточних ударів та ураження високозахищених і заглиблених цілей.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.