Моряк ВМС США шпигував на користь Китаю на прохання мами
Джерело: The Guardian
Помічник прокурора США Фред Шеппард на слуханнях у федеральному суді Сан-Дієго повідомив, що американський військовий моряк китайського походження почав передавати КНР секретну інформацію на прохання своєї матері.
Як розповіли у виданні, 22-річний американець на ім’я Цзіньчао Вей є одним із двох моряків, яких звинувачують у передачі конфіденційної військової інформації Китаю. Зокрема вони інформували Пекін про подробиці військових навчань, морські операції та важливі технічні матеріали американського флоту.
Відомо, що Вей надсилав детальну інформацію про системи озброєння та літаки на борту “Ессекса” та інших десантних кораблів, які діють як малі авіаносці.
За словами прокурорів, Вей, який народився в Китаї, почав співпрацювати з китайською розвідкою в лютому 2022 року. Тоді він подавав заяву на отримання натуралізованого громадянства США і отримав пропозицію про співпрацю від китайської розвідки.
При цьому матір Вея, яка проживеє у штаті Вісконсин, знала про домовленості свого сина і заохочувала його допомагати розвідці КНР. Вона переконувала сина, що це допоможе йому отримати роботу в Комуністичній партії Китаю колись після того, як він залишить флот США.
Своєю чергою, офіцер розвідки справді пообіцяв Вею, що китайський уряд готовий прийняти його разом з матір’ю в КНР.
Раніше Букви повідомляли, що Китай планує заохочувати своїх громадян приєднуватися до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів для повідомлення про підозрілу діяльність, а також системи відзначення та нагородження.
Варто нагадати, що китайські хакери зламали низку облікових записів для отримання доступу до електронних пошт, пов’язаних з державними установами в Західній Європі. Їхньою метою було шпигунство.
Додамо, модулі китайського виробництва, які знаходяться у пристроях стільникового зв’язку, в тому числі сертифіковані для використання у федеральних службах США, запрограмовані надсилати дані назад на сервери в Китаї. При цьому залишається незрозумілим, наскільки ефективні заходи щодо запобігання цьому.
- 31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси”.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
- Індія і Бразилія не підтримали пропозицію Китаю щодо розширення групи БРІКС шляхом включення до її складу інших країн, що розвиваються.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні, 14 грудня, окупанти почали використовувати військових КНДР в штурмах.
У Дніпрі пролунав вибух, внаслідок якого загинула одна людина. На місці працюють правоохоронці.
У Данії дорослі сирійці, які вирішили повернутися до Сирії, отримують допомогу на від’їзд у розмірі 200 000 данських крон (приблизно 26 818 євро), а кожна дитина — 50 000 крон (близько 6700 євро).
У Харкові чоловік напідпитку вкусив старшого лейтенанта патрульної поліції під час затримання.
Прикордонники затримали 63-річного жителя Закарпаття, який таємно перевозив восьмеро чоловіків у мікроавтобусі “Мерседес Спринтер”.