Росія розробляє нову «тристоронню зернову угоду» без України – ЗМІ
Джерело: Bild з посиланням на службове листування між Міністерствами закордонних справ і посольствами Росії та Туреччини з 21 липня по 8 серпня
Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” без участі України.
При цьому, як розповіли у виданні, Москва заздалегідь попередила Анкару про свій вихід із “зернової угоди”.
Так, згідно з новою угодою, Росія буде постачати зерно в бідні країни, зокрема, в Африку. Водночас відомо, що Туреччина виступатиме як організатор, а Катар – як спонсор постачань.
Натомість очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан просить РФ відновити попередню “зернову угоду”, щоб можна було постачати і зерно з України. Анкара пропонує організувати роботу під егідою ООН.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.