Американська розвідка фіксує поширення Росією антиукраїнських наративів на Заході – NYT
Джерело: The New York Times із посиланням на аналіз розвідки США
Росія активізує зусилля з поширення пропагандистських та антиукраїнських наративів на Заході, послуговуючись “спеціальними методами впливу”.
За даними американської розвідки, російські спецслужби, зокрема Федеральна служба безпеки, таємно використовують номінально незалежні організації з метою поширення пропаганди та налагодження зв’язків із їхніми лідерами для співпраці протягом тривалого часу.
Такі операції впливу спрямовані на розбудову мереж молодих лідерів, які, як очікує Кремль, підтримуватимуть Росію чи поширюватимуть проросійські заклики у своїх країнах.
Як розповіли у виданні, є особи, які запевняють, що діють незалежно, але насправді їх використовують агенти російської розвідки для проведення операцій впливу проти США. Ці операції зосереджено на формуванні підтримки Росії серед американців і європейців, а також передбачають такі заходи, як організація масових протестів для створення потрібної “картинки”.
Варто зауважити, що 22 серпня, напередодні європейського Дня пам’яті жертв тоталітарних та авторитарних режимів, віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
Раніше “Букви” повідомляли, що російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
Водночас відомо, що користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
- Путін створює таємні приватні армії по всій Росії – Business Insider.
- Російські загарбники привозять студентів з території РФ для створення “трудових загонів” й проведення пропагандистських заходів на тимчасово окупованих територіях України.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.