Дослідники виявили у паперових соломинках для напоїв токсичні речовини

Джерело: Sky News
Паперові соломинки прийнято вважати “екологічно чистими” у порівнянні з їхніми пластиковими аналогами, які в останні роки стали забороняти до використання в багатьох країнах. Натомість європейські дослідники виявили, що у таких трубочкам містяться токсичні хімічні речовини, які можуть становити небезпеку для людей, дикої природи та навколишнього середовища.
Під час дослідження вчені проаналізували соломинки, виготовлені з різних матеріалів, із магазинів і ресторанів. Результати свідчать про те, що в більшості перевірених паперових та бамбукових трубочок (18 із 20 марок) знайшли полі- та перфторалкільні речовини (PFAS), які є довговічними та з часом потенційно руйнівними для здоров’я людини.
При цьому частота виявлення у пластикових і скляних трубочках була нижчою. Натомість слідів PFAS не знайдено в жодній із перевірених сталевих соломинок.
Як пояснили у виданні, концентрація PFAS у соломинках в цілому виявилася низькою, а зважаючи на те, що вони використовуються рідко, бельгійські дослідники запевнили, що такі трубочки мають “обмежений ризик” для здоров’я людини. Проте вони попередили, що процес накопичення хімічних речовин може відбуватися в організмі протягом багатьох років. Однак дослідники не розглядали, чи просочувалися PFAS із соломинок в рідини.
PFAS активно використовуються в таких речах, як верхній одяг й антипригарні каструлі, бо вони є стійкими до води, тепла та плям. Співрозмовники видання зауважили, що найбільш поширений PFAS, перфтороктанова кислота (PFOA), заборонений в усьому світі з 2020 року.
Раніше вченим вдалося встановити зв’язок цих хімічних речовин з низкою проблем зі здоров’ям, зокрема нижчою реакцією на вакцини, меншою вагою при народженні, захворюванням щитовидної залози, підвищенням рівня холестерину, пошкодженням печінки, раком нирок і раком яєчок.
Наявність PFAS у масі паперових трубочок пояснюється тим, що в деяких випадках вони використовувалися як водовідштовхувальне покриття, додали дослідники.
За словами доктора Тімо Гроффена із Університету Антверпена, дослідники прагнули зрозуміти, чи міститься PFAS у соломинках рослинного походження, що продаються в Бельгії, після того, як вони були виявлені в соломинках, що продаються в США.
Після висновків він закликав використовувати сталеві трубочки для пиття, утім, також порадив “взагалі уникати використання соломинок”.
“Соломинки, виготовлені з рослинних матеріалів, таких як папір та бамбук, часто рекламуються як більш екологічно чисті, ніж трубочки, виготовлені з пластику. Однак наявність PFAS у цих соломинках означає, що це не обов’язково так”, – наголосив Гроффен.
- Фахівці Американської асоціації серця розповіли, вживання яких сухофруктів допоможе зменшити артеріальний тиск.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
- Нове дослідження, проведене Техаським університетом A&M та Національним інститутом медичних наук та харчування в Мексиці, показало, що кардамон допомагає спалювати жир та прискорює метаболізм.
Китайські вчені випробували новий тип водневої вибухівки, котра не містить ядерних матеріалів. Згідно з даними нового дослідження, бомба утворює розпечену вогняну кулю, яка світиться понад дві секунди, що у 15 разів довше, ніж типовий спалах тротилу.
На Буковині знайшли тіло курсанта з ознаками вогнепального поранення, який навчався в Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Це вже другий випадок за тиждень.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.