Шмигаль: У 2024 році перерозподіл військового ПДФО залучить понад 93 млрд на закупівлю дронів

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Кабмін подав законопроєкт до Верховної Ради, яким пропонується направити військовий податок на доходи фізосіб з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.

Глава уряду нагадав, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО зросли у вісім разів. Тоді як прогнозована сума становить понад 96 млрд грн.

Він зазначив, що значне зростання відбувається через те, що держава збільшує видатки на сектор оборони та зарплати військових.

Наші Сили безпеки й оборони потребують більше ресурсу. Урядовий законопроєкт дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн – наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння, – наголосив прем’єр.

Шмигаль запевнив, що водночас понад 200 млрд грн, вже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ, залишаться у розпорядженні місцевої влади. А тим громадам, яким не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію.

Нагадаємо, 16 серпня Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Запевнив, що Україна нарощуватиме виробництво дронів “в рази”.

Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

Адвокатура позбавила Тетяну Монтян права на заняття адвокатською діяльністю.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.