США передадуть Україні далекобійні ракети ATACMS, – NBC News
Джерело: NBC News
22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.
Офіційні особи, які говорили на умовах анонімності, не сказали, коли будуть доставлені ракети.
Раніше Байден заявляв, що США поки що не надаватимуть ATACMS Україні, одначе, також не знімають це питання з розгляду в майбутньому.
Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.
Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу “земля — земля”. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin. Їх можна використовувати з такими системами, як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають дальність стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.
- У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- За словами офіційних осіб США, адміністрація Байдена, принаймні на цей момент, відмовляється надіслати в Україну ракети великої дальності ATACMS.
- ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.