Лідери ЄС вимагатимуть «рішучого прогресу» у використанні російських активів для України

Джерело: Reuters

Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.

Минулого місяця Сполучені Штати та Велика Британія заявили про підтримку плану ЄС щодо оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, для фінансування України.

Міністри фінансів G7 на зустрічі в Марокко оцінили, що такі активи  заморожено на суму 280 мільярдів доларів і очікують, що в найближчі місяці буде більше роботи, щоб знайти законні способи їх використання для допомоги Україні.

Використання заморожених російських державних активів для України неодноразово відкладалося через юридичні проблеми, серед іншого, після того, як санкції блоку щодо приватного російського майна були оскаржені в судах.

Згідно з проєктом спільної заяви, національні лідери блоку зустрінуться на саміті в Брюсселі 26-27 жовтня.

Зазначають, що дипломати з країн ЄС мають провести технічні переговори з цього питання 17 жовтня.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.