Ув’язнили ще двох колаборантів, які співпрацювали з ворогом на Харківщині та Луганщині

Джерело: Служба безпеки України
Двоє колаборантів, які співпрацювали з окупантами в Харківській та Луганській областях, отримали терміни ув’язнення.

Фото: СБУ
Один із них, 54-річний мешканець Куп’янська Харківської області та колишній посадовець місцевої поліції, приєднався до окупаційного “МВС РФ” під час окупації.
Він співпрацював з окупантами й отримував зарплату в російських рублях за фабрикування справ проти місцевих учасників руху опору. Після звільнення міста його затримали та засудили до 12 років ув’язнення.
Другий зловмисник, мешканець Сватового Луганської області та колишній очільник місцевого комунального підприємства, підтримав окупантів та обіймав посаду у створеному ворогом “комунальному підприємстві Сватівського району”. Він допомагав перейменовувати вулиці за “зразком” колишнього СРСР і організовував агітаційно-масові заходи.
Проте пізніше колаборант виїхав до Києва, де намагався уникнути суду і сховатися. Однак співробітники СБУ виявили його в столиці й він отримав 7 років позбавлення волі.
Обидвох зловмисників визнано винними в колабораційній діяльності згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України.
- Контррозвідники викрили чиновницю, яка добровільно пішла на співпрацю з РФ під час тимчасової окупації правобережної частини Херсонщини.
- У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.
- Співробітники Служби безпеки України затримали у Херсоні ворожу поплічницю, яка брала участь у примусовій паспортизації під час окупації росіянами міста.
- Інформаторку РФ, яка коригувала повітряні атаки росіян на Харків, засудили до 11 років позбавлення волі.
- На тимчасово окупованих територіях сходу України рух опору активно проводить роботу з виявлення колаборантів.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.
3 травня російські солдати розстріляли трьох українських військовополонених поблизу села Новопіль Волноваського району. За фактом воєнного злочину розпочато досудове розслідування.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.