Супутникові фотографії показують, як КНДР може постачати зброю до Росії

Джерело: The New York Times

Опубліковані супутникові фото показують, як Північна Корея могла передавати Росії озброєння на склад боєприпасів РФ недалеко від українського кордону.

Відповідно до аналізу, оприлюдненого на початку тижня, супутникові фотографії надають нові докази того, що вантажні кораблі курсують між Росією та Північною Кореєю на підтримку незаконної торгівлі зброєю, яка сприяє війні РФ в Україні.

США вже довгий час звинувачують КНДР у тому, що вона продає зброю Росії. Зображення, надані Королівським інститутом об’єднаних служб у Великій Британії, не тільки підтверджують це звинувачення, але й надають додаткові відомості про вантажі з північнокорейського порту, які, здається, були доставлені на російський склад боєприпасів приблизно за 200 км від кордону з Україною.

Водночас неможливо довести, що знаходиться у сотнях контейнерів, які були завантажені у гавані Раджин, що у північнокорейській спеціальній економічній зоні Расон, на два вантажні судна, пов’язані з російськими військовими.

13 жовтня Білий дім звинуватив КНДР у постачанні до РФ понад 1000 контейнерів, ймовірно заповнених зброєю. Водночас і Росія, і Північна Корея це заперечують.

За даними супутникових фото, КНДР почала відправляти РФ озброєння у серпні, через кілька тижнів після того, як відбувалась зустріч глави МЗС РФ Сергія Лаврова з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні.

На супутникових фотографіях видно, що десятки вантажних контейнерів такого ж розміру і кольору, які вирушили з Раджина, були завантажені на потяги в російському порту Дунай і прибули на склад боєприпасів у Тихорецьку. Деякі з північнокорейських вантажів, що прямували до Дунаю, були сфотографовані також 14 жовтня.

Два вантажних судна — “Ангара” та “Марія” — здійснили щонайменше п’ять рейсів між Дунаєм і Раджином починаючи з серпня, хоча аналіз зазначив, що обидва судна часом вимикали свої транспондери, що ускладнювало їх відстеження.

Приблизно в той же час на складі боєприпасів у Тихорєцьку суттєво збільшилась кількість ям для зберігання боєприпасів.

В аналізі мовиться, що РФ відправляє пусті контейнери до КНДР, де їх наповнюють зброєю. В арсеналі Північної Кореї містяться тисячі артилерійських систем радянського періоду, які можуть стати ключовою зброєю Росії у війні проти України.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…