Індія успішно здійснила перше космічне випробування після нещодавньої помилки
Джерело: Politico
21 жовтня Індія успішно здійснила перший космічний політ із серії ключових випробувальних польотів після подолання технічної помилки перед запланованою місією вивести астронавтів у космос до 2025 року.
Голова Індійської організації космічних досліджень С. Соманат сказав, що випробування передбачали запуск модуля у відкритий космос і повернення його на землю для перевірки системи евакуації екіпажу космічного корабля.
Через погодні умови запуск був відкладений вранці на 45 хвилин. Спроба знову була відкладена більш ніж на годину через проблему з двигуном, і наземний комп’ютер призупинив підйом модуля, сказав Соманат.
Збій, спричинений аномалією моніторингу в системі, було усунено, і випробування було успішно проведено через 75 хвилин зі станції запуску супутників Шріхарікота на півдні Індії.
Це відкриє шлях для інших безпілотних місій, включаючи відправлення робота в космос наступного року.
- Астронавт NASA Френк Рубіо повернувся на Землю, встановивши новий рекорд найдовшого перебування американських астронавтів у мікрогравітації. Він також став першим американцем, який провів цілий календарний рік на орбіті.
- Перші в історії NASA зразки астероїда з далекого космосу безпечно приземлилися на Землю. Успішна посадка знаменує кінець семирічної місії, яка принесла багато сюрпризів.
- На Місяці з’явився новий кратер, який, ймовірно, утворився, коли російська місія “Луна-25” врізалася в місячну поверхню.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
- Американське космічне агентство NASA планує запустити стримінгову платформу під назвою NASA+ для поціновувачів міжпланетної тематики.
Акторка Галь Гадот, відома за роллю в серіалі “Диво-жінка”, розповіла про свою термінову операцію через виявлений тромб у мозку, коли перебувала на восьмому місяці вагітності своєю молодшою дочкою.
Накопичування звичок — це техніка, яка передбачає поєднання нової звички з тією, що вже існує, аби було легше запам’ятовувати та виконувати їх. Психологи вважають цей метод ефективним у формуванні довготривалих змін у поведінці, як-от новорічні обіцянки.
30 грудня президент Володимир Зеленський підтвердив обмін військовополоненими. Додому вдалося повернути 189 українських оборонців. Інформацію раніше оприлюднило російське міноборони.
30 грудня відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та Росією. За інформацією Міністерства оборони РФ, Росія повернула з полону 150 своїх військових. Водночас Україна повернула додому 150 військовослужбовців Збройних сил України.
Джерело: The Washington Post У віці 100 років помер 39-й президент США Джиммі Картер, який…