В «Укренерго» розповіли, скільки великих енергооб’єктів України РФ атакувала минулої зими

Джерело: голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в інтерв’ю Голосу Америки

В “Укренерго” розповіли, скільки великих енергооб’єктів України атакували російські окупанти протягом минулих осені та зими.

За словами Кудрицького, внаслідок російських обстрілів було пошкоджено близько 70-ти великих енергетичних об’єктів України.

Щодо енергооб’єктів меншого рівня, то, за його словами, таких є сотні, а то й тисячі. Насамперед мовиться про невеликі трансформаторні пункти чи підстанції обленерго, які розташовані на прифронтових чи прикордонних з РФ територіях, і які окупанти можуть обстрілювати з артилерії.

“Але загалом десь до половини енергосистеми зазнали пошкоджень. Це була глобальна кампанія і глобальний масштаб пошкоджень”, – наголосив Кудрицький.

Він також підтвердив, що внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено всі ГЕС України.

“Всі до одної. Каховську ГЕС ми тут навіть не рахували, бо вона була, на жаль, в окупації досить давно. Але ті, що заходяться на контрольованій території, всі, так чи інакше, зазнали серйозних ушкоджень”, – розповів глава правління “Укренерго”.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.