Спікер палати представників США підтримує надання допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico

Новий спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що він підтримує надання Україні допомоги у боротьбі з російськими окупантами. Водночас він наголосив, що вона повинна бути окремо від допомоги Ізраїлю.

Така позиція Джонсона кидає виклик лідеру більшості в Сенаті Чаку Шумеру та лідеру меншості Мітчу МакКоннеллу, які хочуть об’єднати фінансування безпеки кордону Ізраїлю, України, Тайваню та США та Мексики.

Проте новообраний спікер все ж дав сенаторам можливість працювати, чітко давши зрозуміти, що він підтримує нове фінансування на захист України, навіть якщо воно відрізнятиметься за розмірами від запропонованого фінансування президентом США Джо Байденом.

Сенатор Роджер Маршалл сказав, що якби Джонсон погодився на пропозицію Білого дому, щодо фінансування одним пакетом то це, ймовірно, викликало б бунт серед республіканців і могло б стати “кінцем його спікерства”.

“Він повторював знову і знову: “Слухай, для мене це просто цифри”. Я не можу зробити це разом”, – сказав сенатор Джош Хоулі (республіканець) про позицію Джонсона щодо України та Ізраїлю.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.