Фінляндія закриває чотири пункти пропуску на кордоні з РФ, обмежуючи потік мігрантів
Джерело: Reuters
Фінляндія закриє чотири з дев’яти пунктів пропуску на кордоні з Росією 18 листопада, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів до скандинавської країни, заявив прем’єр-міністр Петтері Орпо.
Своєю чергою, міністерка юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що сусідня Норвегія, яка має спільний кордон з Росією в Арктиці, також готова закрити свій кордон у найближчій перспективі, якщо це буде необхідно.
15 листопада президент Фінляндії повідомив, що зростання кількості прохань про надання притулку особами, що прибувають на східний кордон, виглядає як помста Росії за оборонну співпрацю Фінляндії зі Сполученими Штатами.
Фінляндія, країна Європейського Союзу, чий вступ до альянсу НАТО цього року після десятиліть позаблокового статусу розлютила Москву, має спільний кордон з РФ протяжністю 1340 км.
Інструменталізація мігрантів Росією є ганебною. Я повністю підтримую заходи, вжиті Фінляндією, — зазначила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, подякувавши фінській прикордонній службі “за захист європейських кордонів”.
Чотири пункти пропуску, усі на південному сході Фінляндії, зазвичай є найбільш завантаженими між двома країнами.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.