Україна отримала понад $230 млрд допомоги з початку повномасштабної війни

Джерело: Visual Capitalist

З початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

На графіку використані дані Ukraine Support Tracker для візуалізації десяти найбільших донорів України у період з 24 січня 2022 року до 31 липня 2023 року.

Джерело: visualcapitalist

Згідно з даними Ukraine Support Tracker – проєкту Кільського інституту світової економіки (IfW), який відстежує міжнародну підтримку України, Європа обігнала Сполучені Штати в обсягах наданої допомоги Україні.

ЄС

Військова допомога Україні містить зброю, техніку та предмети, безпосередньо передані українській армії.

На графіку також зображено гуманітарну допомогу населенню та фінансову допомогу, таку як гранти, кредити та гарантії, надані уряду України. Сюди не входять приватні пожертвування, підтримка переселенців за межами України, або допомога міжнародних організацій.

Станом на липень 2023 року інституції Європейського Союзу були найбільшим донором, надавши понад 90 мільярдів доларів через різні механізми, такі як кредити чи гранти, а також військову допомогу через свій Європейський фонд миру.

На відміну від США, на які припадає найбільша частка військової допомоги, ЄС зосередився на фінансовій допомозі.

Джерело: visualcapitalist

Допомога ЄС містить 3,3 мільярда доларів безпосередньо на озброєння та додаткові 2,1 мільярда доларів на постачання Україні одного мільйона боєприпасів.

Також нині блок розглядає можливість надання Україні фінансової допомоги на 53 мільярди доларів на період 2023-2027 років, включно з використанням заморожених російських активів для підтримки відновлення України.

Попри те, що Данія та Нідерланди не включені до цього переліку, у серпні 2023 року країни оголосили, що пожертвують Україні до 61 винищувача F-16.

Підтримка США

Після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.

Країна вже використала 96% коштів, виділених Україні з початку повномасштабної війни, і це спричинило політичні розбіжності.

У той час як адміністрація Байдена рішуче захищає екстрений додатковий запит щодо національної безпеки на суму 106 мільярдів доларів на допомогу Україні та Ізраїлю, низка сенаторів-республіканців виступають проти нинішнього бюджету, який містить додаткові 60 мільярдів доларів на допомогу Україні.

Прикордонники Одеської області напередодні затримали вантажівку, у причепі якої виявили 41 чоловіка, що намагалися дістатися до кордону з Молдовою.

В Україні триває 844-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 526 тисяч осіб.

Згадавши ім’я російського президента Володимира Путіна, школярі з тимчасово захоплених районів Донецької області можуть отримати додатковий бал на підсумкових іспитах.

Президент Фінляндії Александр Стубб переконаний, що Китай може зіграти ключову роль у встановленні миру в Україні.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни, російський диктатор Володимир Путін своїми заявами про нібито “готовність до переговорів” намагався підірвати підтримку України Заходом.