Посилення ППО та безпека у Чорному морі: результати засідання «Рамштайн»

Джерело: Букви

Низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.

Зокрема для захисту українського неба 20 країн об’єдналися в нову коаліцію наземних засобів ППО на чолі з Німеччиною й Францією.

Окрім цього, партнери обговорили питання проведення мінно-тральної операції у Чорному морі, яку здійснюють Румунія та Болгарія. Велика Британія і Норвегія в її межах спрямують зусилля на допомогу  союзникам у діяльності з відновлення безпеки у Чорному морі, зауважили у Силах оборони півдня.

Своєю чергою, США поновили запевнення стосовно їх спроможності забезпечити військову підтримку України паралельно з допомогою Ізраїлю.

Натомість Німеччина оголосила про вже другий поспіль пакет військової допомоги Україні. Оголошена допомога містить озброєння на 1,4 мільярда доларів, це системи IRIS-T з керованими ракетами, вісім тисяч протитанкових мін, комплект системи Patriot, додаткові 155-міліметрові артилерійські боєприпаси.

Крім того, безпекову допомогу також спорядять Литва, Болгарія, Фінляндія, Нідерланди та Естонія. Зокрема Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні.

Тоді як лідер ІТ-коаліції – Естонія надає фінансування на суму пів мільйона доларів на діяльність ІТ-коаліції на додаток до зобов’язань Люксембургу у розмірі 10 мільйонів євро.

У роботі 17-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України у межах формату Рамштайн беруть участь очільники оборонних відомств понад 50 держав.

У пресслужбі Міноборони акцентували, що глава відомства Рустем Умєров висловив вдячність за постійну підтримку України з боку міжнародних партнерів. Він наголосив, що кожна одиниця озброєння, надана Силам оборони України, посилює їхню здатність чинити опір ворогу та звільняти українську територію.

Умєров також окремо запросив міністрів оборони країн-партнерів приїздити з офіційними візитами до України, аби мати змогу на власні очі переконатися, що надана ними допомога використовується ефективно і наближає день нашої перемоги.

Зауважимо, 22 листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Міністр оборони України Рустем Умєров на відкритті засідання заявив, що Сили оборони та безпеки України витіснили російські військові кораблі з Чорного моря та поступово відновлюють свободу мореплавства, навіть не маючи власного потужного військового флоту – “такими є результати наших асиметричних дій”. Також він наголосив, що Росія точно не планує зупинятися сама. Єдина мова, яку може зрозуміти Москва, – це сила.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.