Фінляндія може закрити останній пункт пропуску на кордоні з РФ
Джерело: Yle
Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що країна, у разі необхідності, закриє весь східний кордон.
При необхідності Фінляндія закриє усі свої КПП. А ухвалення заяв про надання притулку буде зосереджено в іншому місці, — зазначив глава уряду.
22 листопада, на тлі ситуації з напливом мігрантів з країн Африки і Близького Сходу на кордоні Фінляндії з РФ Орпо повідомив, що Гельсінкі залишають відкритим лише один, найбільш важкодоступний КПП — перехід Раджа-Йосеп на північному сході країни.
Пункт перходу Раджа-Йосеп, що знаходиться за 250 км від Мурманська, є найбільш важкодоступним для росіян і працює чотири години на добу. Відтепер шукачі притулку зможуть подати заяву про надання міжнародного захисту лише там.
Загалом на російсько-фінському кордоні дев’ять КПП.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.
Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо було зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада — значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.
Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- У Фінляндії починають зводити тимчасові огорожі на кордоні з РФ. У будівництві прикордонника допомагають Збройні сили.
Вчителька історії із Києва Марія Воротило опублікувала матеріали нового підручника з історії України для 11 класу, в якому йдеться, зокрема, про повномасштабне вторгнення. За її словами, “є цілий ряд питань до Міносвіти”.
Урядове агентство США, яке регулює телебачення, почало розслідування політики різноманітності в Disney.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як президент США Дональд Трамп зустрівся з конспірологинею Лорою Лумер і та заявила про “нелояльність” цих посадовців.
Президент США Дональд Трамп змінив керівництво Кеннеді-центру, що призвело до скасування мистецьких подій та звільнення артистів.