SpaceX запустила південнокорейський супутник-розвідник
Джерело: Reuters
В п’ятницю, 1 грудня, ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту перший південнокорейський супутник-розвідник з каліфорнійської бази космічних сил Ванденберг після того, як Північна Корея минулого місяця успішно запустила власний військовий розвідувальний супутник.
В міністерстві оборони Південної Кореї повідомили, що супутник був виведений на орбіту і трохи більше ніж через годину після запуску “успішно встановив зв’язок із закордонною наземною станцією”.
Південна Корея покладалася на своїх американських союзників щодо супутникової розвідки, але планує низку розвідувальних і військових супутників зв’язку в рамках ширшого просування в космос.
- Міністерство оборони США заявило, що в мережі вже є багато зображень Білого дому та Пентагону, після того, як Північна Корея повідомила, що її розвідувальний супутник сфотографував ключові урядові та військові об’єкти США.
- Північна Корея отримала допомогу від Росії для здійснення успішного запуску супутника-розвідника, що відбувся на початку минулого тижня.
- 27 серпня американська компанія SpaceX запустила на навколоземну орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink.
- Старший науковий співробітник Бостонського університету Джефф Баумгарднер сказав, що “цілком можливо”, що ракета SpaceX, запущена на початку цього місяця, зробила дірку в іоносфері Землі.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.
У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.