Двох жителів Харківщини, які співпрацювали з РФ, засудили до 11 та 7 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора

Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.

Зокрема, прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій “тимчасовій цивільній адміністрації”.

Він активно провадив інформаційну діяльність в окупаційній адміністрації, спрямовану на підтримку держави-агресорки. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.

Вироком суду йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років з конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою.

Зображення: Офіс генпрокурора

Друга засуджена – мешканка селища Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду “в. о. завідувачки Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області”.

Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану “гуманітарну допомогу” від РФ і пропагандистську газету та розповсюджувала їх серед підлеглих.

Вироком суду їй призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.