Двох жителів Харківщини, які співпрацювали з РФ, засудили до 11 та 7 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора
Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.
Зокрема, прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій “тимчасовій цивільній адміністрації”.
Він активно провадив інформаційну діяльність в окупаційній адміністрації, спрямовану на підтримку держави-агресорки. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.
Вироком суду йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років з конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою.

Зображення: Офіс генпрокурора
Друга засуджена – мешканка селища Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду “в. о. завідувачки Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області”.
Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану “гуманітарну допомогу” від РФ і пропагандистську газету та розповсюджувала їх серед підлеглих.
Вироком суду їй призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.
- Двох зрадників, які вступили до лав окупаційних військ РФ та воювали проти України, засудили до 12 років ув’язнення.
- Коригувальника, який голосовими повідомленнями наводив російські ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.