Сенат США призначив пробне голосування за допомогу Україні, попри опір республіканців
Джерело: Reuters
Сенат США, очолюваний Демократичною партією, має проголосувати за спробу сприяти військовій безпеці України та Ізраїлю, попри рішучість республіканців заблокувати законопроєкт у боротьбі за міграційну політику.
Питання, яке сьогодні стоїть перед Сенатом, просте, але важливе: чи погодяться сенатори розпочати дебати – просто дебати – щодо законодавства про захист національної безпеки Америки, щодо питання, настільки важливого, що воно стосується фактичного збереження західних і демократичних цінностей у світ? – заявив лідер демократичної більшості Чак Шумер.
Одначе, республіканці заявили, що виступатимуть проти процедурного голосування на початку дебатів щодо законопроєкту про допомогу у сфері безпеки на суму 110 мільярдів доларів.
Республіканці та демократи в Конгресі вже кілька місяців обговорюють, як відповісти на прохання президента-демократа Джо Байдена переважно про виділення мільярдів доларів на фінансування військової допомоги Україні у боротьбі з російськими загарбниками та Ізраїлю після нападів ісламістських бойовиків ХАМАСу.
Неодноразові запити Білого дому не були задоволені, і настрої на Капітолійському пагорбі все більше загострювалися. Демократи стверджують, що допомога союзникам необхідна для підтримки глобальної демократії та запобігання автократії.
Республіканці ж стверджують, що надмірна нелегальна міграція через південний кордон із Мексикою є надзвичайно важливою проблемою безпеки, і заявляють, що вони хочуть більшої відповідальності, ніж отримують від адміністрації Байдена, за кошти платників податків США.
Шумер заявив, що спробує вийти з глухого кута, запропонувавши республіканцям можливість додати поправку про прикордонну політику до законодавства, включаючи допомогу Україні та Ізраїлю, до законопроєкту на 110,5 мільярда доларів.
6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 14 листопада головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.