G7 запровадили ембарго на російські алмази
Джерело: Financial Times
Країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.
Зауважується, що заборона на алмази є позитивним знаком підтримки з боку західних союзників.
Заборона на імпорт набуде чинності з 1 січня 2024 року, і протягом року поступово запроваджуватиметься ембарго на обіг каменів.
Про рішення оголоси 6 грудня після онлайн-зустрічі лідерів G7. Якщо ембарго на прямі постачання з Росії набуде чинності з початку року, обмеження на закупівлі у третіх країн почнуть діяти з 1 березня.
Експорт алмазів у 2022 році приніс Росії близько $4 млрд.
Ці обмеження західні країни розробляли з минулого року.
У виданні зауважують, що вторгнення в Україну вже кардинально змінило світову діамантову промисловість, оскільки російське каміння в основному надходить на китайський ринок після того, як великі західні ювелірні компанії бойкотували дорогоцінні камені.
Раніше Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо заборони російських алмазів. Найближчим часом документ направлять країнам ЄС.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель сказав Financial Times 8 листопада, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7. Згодом він повідомив, що представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази.
- Стало відомо, що новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.