Україна та Канада поглиблюють співпрацю в ядерній галузі

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць – сторони обговорили поглиблення співпраці в енергетичній сфері, зокрема в ядерній галузі.

Під час зустрічі очільник Міненерго нагадав, що Україна має успішний досвід співпраці з канадськими компаніями, зокрема з одним з найбільших у світі виробників природного урану та надавачем послуг з його конверсії – CAMECO.

Герман Галущенко підкреслив, що посилення співпраці з міжнародними партнерами у галузях видобутку та збагачення урану дозволить наростити відповідні потужності й посунути Росію зі світових ринків.

“Ми також зацікавлені у поглибленні співпраці з Канадою в напрямку розвитку і впровадження технологій малих модульних реакторів. Україна має значний потенціал у цій галузі й готова до обміну досвідом, спільних розробок та локалізації відповідних виробничих потужностей на своїй території”, – зазначив Герман Галущенко.

Сторони також обговорили питання залучення інвестицій в українську енергетику.

Пані посол наголосила на готовності канадського бізнесу до участі у процесі відновлення і розвитку українського енергосектору. Зокрема, Наталка Цмоць відзначила проведену за ініціативою Міненерго міжнародну конференцію “Energy for the recovery of Ukraine” у Варшаві, участь у якій взяли 15 канадських компаній.

Своєю чергою, Герман Галущенко подякував Канаді за підтримку українського енергосектору і надану фінансову допомогу, а також гуманітарні вантажі з енергетичним обладнанням.

Очільник Міненерго ознайомив пані посла з поточними потребами енергосектору та розповів про плани з нарощування потужностей розподіленої генерації та відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), що дозволить посилити стійкість енергосистеми.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.