Розвідник ФРН продав Росії секретні дані про Україну за €800 тисяч
Джерело: Bild
У Берліні розпочався суд над полковником Бундесверу Карстеном Л., що очолював відділ безпеки Федеральної розвідувальної служби Німеччини. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Німецького полковника звинувачують у держзраді та розголошенні держтаємниці: важливих розвідданих про Україну російським спецслужбам.
З ним разом судять торговця алмазами Артура Е. Очікується, що по справі проведуть 51 засідання, до розгляду залучили 40 томів справи.
Повідомляється, що разом зі спільником Карстен Л. продав ФСБ розвіддані за 800 тисяч євро. Розвідник отримав доступ до закритого чату найманців ПВК “Вагнер”, зробив скріншоти та передав їх ФСБ, так росіяни зрозуміли, що їхній канал зв’язку зламали.
Після чого зробив 73 сторінки скріншотів чатів BND. Своєю чергою, Артур Е. відвіз їх до РФ, отримавши гроші.
Відповідно до інкримінованих звинувачень обом загрожує довічне ув’язнення.
Карстена Л. затримали в Берліні 21 грудня 2022 року за підозрою в державній зраді і з того часу перебувають під вартою. Цьому передувало тижневе полювання на крота Путіна в власних лавах німецької зовнішньої розвідки. Вирішальна інформація про можливого зрадника в центрі BND надійшла від дружньої спецслужби.
- За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
- Польща висунула звинувачення 16 іноземцям після того, як вони зізналися в шпигунстві на користь Росії.
- Ризький міський суд ухвалив вирок стосовно колишнього депутата сейму Латвії, ексміністра МВС Яніса Адамсонса та російського громадянина Геннадія Силонова, визнавши їх винними у шпигунстві на користь РФ.
- 23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.