Bloomberg: Конгрес США ухвалив законопроєкт, що забороняє закуповувати ядерне паливо у РФ
Джерело: Bloomberg
14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
Законопроєкт, що схвалений цього тижня Сенатом, погоджений Палатою представників 310 голосами проти 118.
Рішення є частиною ширшого плану відновлення внутрішнього ланцюжка постачань урану в США і поступовою відмовою залежності від Росії.

Джерело: US Energy Information Administration
Згідно з даними Управління енергетичної інформації США, основним постачальником збагаченого урану до Сполучених Штатів є РФ. Та окрім цього, країна отримує постачання з Німеччини, Великої Британії, Нідерландів та інших держав.
Зауважується, що це вимагатиме від Міністерства енергетики США закуповувати щонайменше 20 метричних тонн на рік високозбагаченого реакторного палива, відомого як HALEU, в американських компаній до кінця 2027 року.
Однак фінансування цих зусиль на мільярди доларів зупинилося в Сенаті після того, як республіканці заблокували законопроєкт про допомогу Україні, який включав передбачені кошти.
- Наразі приблизно половина світових постачань урану надходить із Росії, що не влаштовує лідерів у США та Європі після вторгнення Росії в Україну. У віддаленому куточку Нью-Мексико знаходився пустий завод, який розбудували й зараз він забезпечує приблизно одну третину попиту США на збагачений уран і знаходиться в процесі збільшення виробництва на 15%.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.