Bloomberg: Конгрес США ухвалив законопроєкт, що забороняє закуповувати ядерне паливо у РФ

Джерело: Bloomberg

14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.

Законопроєкт, що схвалений цього тижня Сенатом, погоджений Палатою представників 310 голосами проти 118.

Рішення є частиною ширшого плану відновлення внутрішнього ланцюжка постачань урану в США і поступовою відмовою залежності від Росії.

Джерело: US Energy Information Administration

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США, основним постачальником збагаченого урану до Сполучених Штатів є РФ. Та окрім цього, країна отримує постачання з Німеччини, Великої Британії, Нідерландів та інших держав.

Зауважується, що це вимагатиме від Міністерства енергетики США закуповувати щонайменше 20 метричних тонн на рік високозбагаченого реакторного палива, відомого як HALEU, в американських компаній до кінця 2027 року.

Однак фінансування цих зусиль на мільярди доларів зупинилося в Сенаті після того, як республіканці заблокували законопроєкт про допомогу Україні, який включав передбачені кошти.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.