Колір очей у собак міг еволюціонувати завдяки впливу людини, – вчені

Джерело: The Guardian

Результати дослідження, проведеного вченими з японського Наукового університету Тейкьо, свідчать, що в домашніх собак частіше, ніж у їхніх диких родичів, зустрічаються темні очі, і собак із темними очима люди сприймають як більш доброзичливих.

Як розповіли у виданні, вчені порівняли колір райдужної оболонки на 22 зображеннях сірих вовків із різним забарвленням вовни і з різних місць, а також на зображеннях 81 домашнього собаки, і встановили, що в останніх очі, як правило, темніші.

Далі фахівці створили 12 пар картинок, на одній з яких був зображений домашній собака зі світлими очима, а на іншій – той самий собака з темними очима. Ці фото показали 76 людям і попросили їх оцінити собак за різними рисами характеру, а також наскільки сильно вони хотіли б взаємодіяти із собакою або залишити його у себе.

Так, собаки з темними очима отримали вищу оцінку за дружелюбність, ніж світлоокі, і вважалися більш поступливими, товариськими і менш агресивними. Аналогічні результати  отримано під час повторного опитування ще 66 учасників.

За словами дослідників, темна райдужна оболонка ускладнює відокремлення її від зіниці, що створює ілюзію великої зіниці, а це, своєю чергою, асоціюється у людей з немовлятами, милістю та незахищеністю. Саме тому з’являється бажання піклуватися про таких істот.

При цьому, як зауважили науковці, очі в собак могли потемніти з метою передачі людині сигналу про відсутність загрози з боку тварини, щоб у людини не виникло бажання її відкинути.

Уночі 11 грудня по російському Таганрогу було завдано ракетних ударів. За даними ЗМІ, унаслідок атаки є жертва та поранені серед російських військових.

Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп запросив президента Китаю Сі Цзіньпіна на свою інавгурацію, що пройде 20 січня 2025 року.

Укрпошта презентувала нову мару – передостанню офіційну у 2024 році – з зображенням українського боксера Олександра Усика.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.