Новообраний президент Тайваню Лай Цинде прийняв делегацію США

Джерело: DW

15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку.

Я вдячний за сильну підтримку тайванської демократії з боку США. Візит підтверджує факт тісного та стабільного партнерства між Тайванем та США, – заявив Лай на зустрічі у Тайбеї.

Раніше з членами делегації, до якої, серед інших, увійшли ексрадник президента США з нацбезпеки Стівен Хедлі, колишній заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг і президентка Американського інституту на Тайвані Лора Розенбергер, зустрілася з Цай Інвень, котра полишає пост глави Тайваню. Вона також назвала візит американців “дуже значущим” та розцінила його як підтвердження тісного партнерства між Вашингтоном та Тайбеєм.

Ще до виборів Білий дім заявляв, що після голосування направить на Тайвань неофіційну делегацію, щоб продемонструвати значення сильного неофіційного партнерства.

На президентських виборах, що відбулися 14 січня, явну перемогу отримав Лай Цінде, який займав досі посаду віце-президента, від правлячої Демократичної прогресивної партії. Під час передвиборчої кампанії Лай пообіцяв продовжувати курс Тайваню на незалежність.

Після виборів на Тайвані уряд КНР заявив, що результати голосування не заважають “возз’єднанню” Китаю. У Пекіні вважають Тайвань бунтівною провінцією.

Експерти вважають, що результат нинішніх президентських виборів на Тайвані має вирішальне значення для майбутніх відносин між Тайбеєм і Пекіном, який демонструє все більшу агресію. Китай посилив військовий тиск на Тайвань, зокрема проводячи військові маневри, що викликало побоювання, що Пекін готується до збройного вторгнення.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У застосунку Дія з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Видатні критики Кремля, а особливо Путіна, здається, мають жахливу тенденцію помирати за вкрай підозрілих обставин. Хтось випадає з вікон, хтось забиває себе до смерті, хтось отруюється або ж вчиняє “самогубство” у спосіб, що суперечить будь-якій логіці. Анонімні представники американської розвідки вже давно заявляють, що підозрюють: деякі з цих загадкових смертей протягом років є частиною кампанії глави РФ з усунення своїх ворогів. Однак внутрішні документи уряду США з такими прямими твердженнями насправді ніколи не з’являлися. До сьогодні.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

За останні два місяці Землю супроводжував астероїд, який отримав назву “міні-місяць”. Цей космічний камінь, можливо, є уламком Місяця, відокремленим внаслідок потужного зіткнення.