Новообраний президент Тайваню Лай Цинде прийняв делегацію США

Джерело: DW

15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку.

Я вдячний за сильну підтримку тайванської демократії з боку США. Візит підтверджує факт тісного та стабільного партнерства між Тайванем та США, – заявив Лай на зустрічі у Тайбеї.

Раніше з членами делегації, до якої, серед інших, увійшли ексрадник президента США з нацбезпеки Стівен Хедлі, колишній заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг і президентка Американського інституту на Тайвані Лора Розенбергер, зустрілася з Цай Інвень, котра полишає пост глави Тайваню. Вона також назвала візит американців “дуже значущим” та розцінила його як підтвердження тісного партнерства між Вашингтоном та Тайбеєм.

Ще до виборів Білий дім заявляв, що після голосування направить на Тайвань неофіційну делегацію, щоб продемонструвати значення сильного неофіційного партнерства.

На президентських виборах, що відбулися 14 січня, явну перемогу отримав Лай Цінде, який займав досі посаду віце-президента, від правлячої Демократичної прогресивної партії. Під час передвиборчої кампанії Лай пообіцяв продовжувати курс Тайваню на незалежність.

Після виборів на Тайвані уряд КНР заявив, що результати голосування не заважають “возз’єднанню” Китаю. У Пекіні вважають Тайвань бунтівною провінцією.

Експерти вважають, що результат нинішніх президентських виборів на Тайвані має вирішальне значення для майбутніх відносин між Тайбеєм і Пекіном, який демонструє все більшу агресію. Китай посилив військовий тиск на Тайвань, зокрема проводячи військові маневри, що викликало побоювання, що Пекін готується до збройного вторгнення.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Букви підготували підбірку різноманітних фільмів, які вийдуть на екрани вже в жовтні.

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Міністерство юстиції США відкрило кримінальні звинувачення проти трьох іранських оперативників, підозрюваних у зламі президентської кампанії Дональда Трампа та поширенні викраденої інформації в ЗМІ.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.