Міноборони України та Франції підписали угоду про взаємне державне гарантування якості
Джерело: Міноборони
Під час візиту до Франції заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк підписав технічну угоду щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення між Міністерством оборони України і Міністерством Збройних сил Французької Республіки.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк зазначив, що підписання технічної угоди врегулює взаємодію між Міністерством Збройних сил Французької Республіки, як держави-члена НАТО, та Міністерством оборони України, як держави-партнера, у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення і подальшої співпраці в забезпеченні взаємного державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення відповідно до вимог угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107.
За його словами, це також дозволить зменшити фінансові витрати Міноборони України під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.
Довідково. Ваємодія між державами-членами НАТО, агенціями, установами у сфері забезпечення якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення здійснюється відповідно до угоди НАТО зі стандартизації STANAG 4107 “Взаємне визнання державного гарантування якості та застосування союзних публікацій з гарантування/забезпечення якості (AQAP – Allied Quality Assurance Publication)”.
Метою STANAG 4107 є відповідність вимогам взаємосумісності. А саме: процесів, процедур, положень та умов, за яких забезпечення взаємного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення має здійснюватися відповідним уповноваженим органом однієї держави-члена НАТО на вимогу іншої держави-члена НАТО чи організації НАТО на основі вимог публікацій НАТО забезпечення якості AQAP під час закупівлі товарів, робіт та послуг оборонного призначення.
- Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що до кінця 2024 року Франція щомісяця передаватиме Україні 3000 артилерійських снарядів та до 50 авіабомб.
- 16 січня, на пресконференції в Єлисейському палаці, президент Франції Емманюель Макрон анонсував візит до України у лютому, пообіцявши додатковий оборонний пакет.
- Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.