В Офісі президента України закликали Європу зупинити допомогу українським переселенцям
Джерело: Сергій Лещенко в інтерв’ю Tages-Anzeiger
Радник керівника Офісу президента України і колишній нардеп Сергій Лещенко закликав країни Європи зупинити допомогу українським переселенцям, аби спонукати тих повертатися додому.
Приймаючі країни мають припинити підтримку біженців, щоб вони могли повернутися додому, – вважає Лещенко.
Він також пояснив, що це питання роз’єднує українське суспільство, адже людям стає все важче знаходити спільну мову. Тому що ті, хто виїхав з України, ніколи не зрозуміють тих, котрі залишилися.
У нас у Києві живе 3 мільйони осіб, зокрема сотні тисяч дітей. Аргумент про те, що це небезпечно, – нісенітниця. Їм не довелося б воювати в окопах. Але вони можуть купувати українські продукти в супермаркеті в Україні і платити за оренду квартири в Києві, користуватися поліклініками та аптеками і платити податки, щоб ми могли фінансувати школи. Ваші гроші відсутні в економіці. І ситуація стає дедалі складнішою, – пояснив він.
На зауваження, що мільйони осіб втекли, оскільки вважають небезпечним перебування у країні, Лещенко відповів, що це дуже небезпечно в містах “за п’ять кілометрів від лінії фронту, які можуть бути обстріляні з артилерії”. І додав, що нині там живе все менше людей. Натомість заявив, що є міста за 30-40 кілометрів від фронту, “до яких російська артилерія не може дістатися”. І як приклад згадав Краматорськ, де “зароджується нова економіка”.
Водночас зауважимо, що 22 січня росіяни вкотре вдарили по Краматорську, повідомив голова Донецької ОВА: “зранку росіяни випустили по місту осколково-фугасну ракету «Іскандер». Пошкоджено 7 багатоповерхівок, 3 підприємства і 3 об’єкти соціальної інфраструктури”.
Шість платників податків платять солдату зарплату. Проте українці, які живуть за кордоном, утримуються від підтримки армії сплатою податків і купівлею споживчих товарів. Що ще гірше, їхні діти та молодь тепер навчаються в європейських країнах і стають все більш інтегрованими. Тому ймовірність того, що вони повернуться, стає все меншою. І ми втрачаємо ціле покоління молоді, – зазначив радник ОП.
Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.
- Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна закликав готуватися до того, що до країни може прибути нова хвиля переселенців з України.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
Російські військові атакували Білозерку на Херсонщині, внаслідок чого постраждали водій та фельдшер бригади швидкої допомоги. Медики зазнали мінно-вибухових та черепно-мозкових травм. Ще було пошкоджено автомобіль.
Google Maps опублікував оновлені супутникові знімки, де видно розташування українських військових систем. У компанії досі не відреагували на звернення про видалення фотографій.
Народний депутат Роман Костенко, який є секретарем Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, заявив про необхідність мобілізації 500 тисяч громадян через на поточну ситуацію на фронті.
У ніч на 3 листопада Київська область зазнала атаки російських ударних безпілотників, усі цілі були знищені силами протиповітряної оборони. Глава Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив, що повітряна тривога тривала майже 11 годин. Попри збиття ворожих дронів, уламки спричинили пошкодження в п’яти районах області.
Триває 984-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 699 тисяч осіб.