Внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і становить €225 млн
Джерело: Міненерго
Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук повідомила, що загальний внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і наразі становить 225 млн євро.
Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук провела зустріч з делегацією представників Бундестагу ФРН.
Світлана Гринчук подякувала Німеччині за підтримку українського енергосектору і особливо наголосила на значенні внеску ФРН до Фонду підтримки енергетики України, створеного за спільної ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісарки Кадрі Сімсон.
“На сьогодні завдяки нашим іноземним та міжнародним партнерам, які стали спонсорами Фонду, сума зобов’язань щодо грантових внесків зросла вже до понад 400 млн євро. Ми дуже цінуємо те, що загальний внесок Німеччини є найбільшим за весь час функціонування Фонду і наразі становить 225 млн євро. За відповідні кошти здійснюються закупівлі енергетичного обладнання для потреб українських енергокомпаній, щоб проводити ремонтні й відновлювальні роботи на енергетичних об’єктах, які постраждали від російських атак”, – зазначила заступниця міністра.
Крім того, з початку повномасштабної військової агресії РФ з Німеччини до України надійшло 89 вантажів із гуманітарною допомогою для енергосектору загальною вагою понад 1192 тонни.
Світлана Гринчук ознайомила гостей з результатами ремонтної кампанії на енергооб’єктах, яка стала наймасштабнішою за всю історію України. А також розповіла про заходи з посилення захисту енергетичної інфраструктури, які дозволяють забезпечувати стабільну роботу енергосистеми протягом нинішнього опалювального сезону.
Сторони обговорили потреби українського енергосектору для відновлення із врахуванням завдань зеленого переходу і кліматичних цілей, а також перспективи розвитку відновлюваної енергетики. Світлана Гринчук наголосила, що відповідні завдання закріплено в енергетичній стратегії, де Україна ставить собі амбітне завдання стати хабом “зеленої” енергетики у Європі.
Депутати Бундестагу під час зустрічі запевнили, що готові й надалі підтримувати Україну і її енергетичний сектор та зацікавлені в отриманні максимально актуальної інформації про потрібну допомогу.
- Міжнародні партнери продовжують активно долучатися до роботи Фонду підтримки енергетики України – обсяг внесків сягнув понад 390 мільйонів євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
- Федеральне міністерство економіки й захисту клімату Німеччини зробить внесок у 54,3 мільйона євро до Фонду підтримки енергетики України.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.
Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.
Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.
Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.