Обмін полоненими 24 січня мав бути найбільшим від початку повномасштабної війни – ГУР
Джерело: представник ГУР МОУ Андрій Юсов в етері телемарафону
Обмін військовополоненими між Україною та РФ, який був запланований на 24 січня, повинен був стати найбільшим від початку повномасштабної війни.
Юсов відмовився називати точну цифру полонених, яких мали повернути додому, оскільки, наголосив він, такі речі не розголошуються, поки не відбудуться.
“Але це мав бути один із найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі, можна сказати, що він мав бути ювілейним — 50-м, але, на жаль, не відбувся”, — повідомив він.
Юсов додав, що Україна вивчає списки полонених, опубліковані росЗМІ, які начебто були на борту Іл-76, який впав над Бєлгородщиною. Окрім цього, ведуться перемовини з родинами полонених.
“Тобто списки, які з’являються через джерела російської пропаганди, вони з’являються для того, щоб протестувати і викликати реакцію. Коментувати їх ми не будемо”, — наголосив Юсов.
За його словами, якщо Росія захоче офіційно передати списки – то має зробити це через структури, які займаються військовополоненими. Всі інші дії РФ щодо цієї ситуації розглядаються як навмисна психологічна робота.
ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.
Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.
В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.
- У Генеральному штабі ЗСУ зробили офіційну заяву стосовно протидії Сил оборони ракетним обстрілам території України. Наголошується, що Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
- Заступник речника МЗС Франції Крістоф Лемуан прокоментував падіння російського Іл-76 й зазначив, що “Росія звикла брехати”.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.