Студенти США за програмою Держдепу розробили план повоєнної відбудови Бучі

Джерело: “Голос Америки

Урбаністи з Пенсильванського університету за програмою Держдепу розробили план відбудови зруйнованої росіянами Бучі, оскільки бачать цю локацію символом стійкості. Студенти пропонують створити безпечний екологічний простір, з велосипедними та прогулянковими пішохідними доріжками.

Оновлене майбутнє для Бучі на Київщині спланували американські студенти у межах програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab.

Студенти Пенсильванського університету власноруч позначали на карті місця найбільших ушкоджень, завданих Бучі російськими військами на початку вторгнення у 2022 році. На основі карти фахівці створили проєкт відбудови міста.

Свій план Green Network Bucha студенти презентували представникам Держдепу та українського посольства у Вашингтоні.

Це дуже важливий пріоритет для Державного департаменту та нашої програми Diplomacy Lab – бути ресурсом. Можливо, ми не можемо дати всі відповіді, але можемо бути ресурсом та інструментом, – зазначила спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Особливо Маколіфф вразив досвід пані посол України у США Оксани Маркарової, дім якої знаходиться саме у Бучі. Дипломатка пообіцяла передати проєкт меру Бучі та американцям, котрі допомагають у відбудові, зокрема, Фундації Говарда Баффета.

Однією з керівників студентського проєкту є американська вчена-містобудівельниця, професорка Ежені Бірч, котра спеціалізується на історії міжнародного і внутрішнього планування та на відродженні міст.

Студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі, – наголосила Бірч. – Я сама як учасниця відновлення Нью-Йорка після подій 11 вересня намагалася пояснити їм сутність подібних речей. Це проникає у саме серце, правда ж? Тож наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося. І пропонують рішення, що наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення.

Американські студенти спроєктували відбудову міста з велосипедними, прогулянковими доріжками.

Професорка пояснила, що Бучу обрали з огляду на те, що місто стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

Довідка. Diplomacy Lab University program – це програма із залучення американських університетів до розробки комплексних рішень відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії.

  • Азербайджан реалізує п’ять проєктів з відбудови інфраструктурних об’єктів в Ірпені та Бучі.
  • Прем’єр-міністр Валлонсько-Брюссельської федерації П’єр-Ів Жехоле запевнив, що Бельгія підтримуватиме реформу української спортивної сфери та відбудову галузевої інфраструктури.
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову.
  • Полтавська область активно працює над відновленням сіл Правдине та Чкалове (Херсонщина), які постраждали внаслідок дій російських окупантів.

Адвокат Ілля Новіков зазначив, що існує три зафіксовані версії указу президента Володимира Зеленського та рішення РНБО, на підставі яких запровадили санкції проти народного депутата Петра Порошенка.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомили, що севастопольських школярів знову змушують заповнювати онлайн-форми про вибір вишів.

Бразильська поліція заявила, що запобігла підриву бомби під час концерту співачки Леді Гаги в Ріо-де-Жанейро, на який прийшло понад 2 мільйони людей.

Триває 1167-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 958 тисяч осіб.

На українсько-польському кордоні в автомобілях виявили старовинну книгу, майже сотню монет та брендове взуття, які намагалися перевезти у незаконний спосіб.