Гуменюк про вибухи у Криму: «прихисток знайшли п’ять ракет»
Джерело: Наталя Гуменюк в етері телемарафону
31 січня керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила про ураження військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму п’ятьма ракетами.
Окупанти вже й самі визнали, що п’ять ракет знайшли “прихисток” на території тимчасово окупованого Криму. Навіть позначили місця, де це відбулося, — зауважила Гуменюк.
За її словами, росіяни зізналися, що перед атакою не встигли розосередити льотний склад на аеродромі “Бельбек”.
Окрім цього, речниця додала, що перекриття руху на Керченському мосту пов’язане з переорієнтуванням систем ППО. Так ворог хоче покращити захист стратегічно важливих об’єктів.
Зауважимо, 31 січня Україна завдала ударів по військових об’єктах РФ на території тимчасово окупованого Криму. Зокрема вибухи пролунали на аеродромі “Бельбек”.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що удари по окупованій території необхідні, аби зменшити там присутність ворога.
30 січня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук зробив заяву, натякнувши на удар по аеродрому “Бельбек”.
А ви знали, що у складі Повітряних Сил Збройних Сил України є 204-та Севастопольська бригада тактичної авіації? Так от, її штатне місце базування – аеродром Бельбек! Українські авіатори обов’язково повернуться додому на рідне летовище. А наразі дякую усім, хто долучився до очищення Криму від російської присутності!, – написав він.
Довідка. Бельбек — авіабаза ПКС РФ; до окупації Криму Росією у 2014 році — Міжнародний аеропорт Бельбек, що обслуговував місто Севастополь та інші міста Криму. Після 2014 року аеропорт закрито для цивільної авіації.
- Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
- Супутникові знімки та дані українських партизанів підтверджують, що наприкінці грудня 2023 року Україна потопила російський корвет “Тарантул” поблизу Севастополя.
- ЗСУ проводять кампанію з ураження російських військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму, у межах якої успішно завдали ударів по кількох цілях у різних районах півострова.
- У Сімферополі, Севастополі та Ялті активісти громадського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” продовжують поширювати українську символіку.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.