Адміністрація Байдена розглядає постачання Україні ATACMS «ще більшої дальності»

Джерело: NBC

Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні ATACMS “ще більшої дальності”, ніж раніше. Якщо республіканці продовжуватимуть блокувати військову допомогу США Україні, Білий дім може звернутися до союзника, щоб надати Києву ракети ATACMS, здатні вразити окупований Росією Крим.

За словами двох офіційних осіб, після кількох місяців запитів українських посадовців адміністрація Байдена працює над наданням Україні нових потужних балістичних ракет великої дальності.

Наприкінці минулого року США почали постачати Україні ракетні ATACMS, але наразі вони постачали лише старіші версії середньої дальності. Зараз США схиляються до відправлення версії ракет більшого радіуса дії, що дозволить Україні завдати удару зокрема й на території тимчасово окупованих територій.

Наразі фінансування США для постачання озброєння в Україну залишається невизначеним через спротив колишнього президента Дональда Трампа та його союзників-республіканців у Конгресі. Минулого тижня Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів. Водночас незрозуміло, чи проголосує Палата представників, яка контролюється Республіканською партією, або коли вона проголосує за цей захід.

За словами двох американських посадовців, якщо Конгрес схвалить збільшення фінансування для України, США можуть також включити ATACMS більшої дальності в один із перших пакетів військової допомоги. Окрім цього, Сполучені Штати мають боєприпаси та артилерію, готові для негайного відправлення в Україну, якщо фінансування буде схвалено, додали посадовці.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Зазначимо, що надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон вже розкритикував документ.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

3 жовтня 2023 року стало відомо, що Міноборони США готове передати Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами. Після чого поінформували, що Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin, і їх можна використовувати з такими системами, як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.