Ампутували обидві руки: український військовий розповів про 46-денне жахіття у полоні ПВК «Вагнер»

Джерело: The Washington Post
Український боєць Ілля Михальчук провів у полоні у ПВК “Вагнер” 46 днів. Найманці Євгена Пригожина ампутували йому поранені руки без накладання швів.
Як розповіли у виданні, військовий потрапив у полон у лютому 2023 року в районі Бахмута. “Вагнерівці” знаходилися “на відстані крику” у момент початку засідки.
З висоти вони обстріляли колону української військової техніки. Протитанкова ракета пробила автомобіль Іллі Михальчука, внаслідок чого 36-річний чоловік зазнав поранення обох рук.

Фото: The Washington Post
Він виповз з-під уламків, що палали, впав на промерзлу землю і, використовуючи власні зуби, затягнув джгут на кожній зі своїх покалічених рук. За кілька хвилин найманці знайшли його та прострілили ноги. Сам Михальчук був переконаний, що смерть неминуча, проте він опинився у полоні.
Повідомляється, що наступні 46 днів український військовий провів у полоні в задушливому та темному підвалі. Ілля розповів, що “вагнерівці” зняли з нього джгути і замінили їх грубими гумовими трубками, зав’язавши їх такими тугими вузлами, що їх неможливо було послабити.
Водночас, як згадує Михальчук, він благав тих, хто взяв його в полон, ампутувати найбільш постраждалу праву руку. Ліву, за його словами, можна було врятувати, але вона почорніла від некрозу внаслідок нестачі крові через тугі гумові трубки. Бойовики ПВК “Вагнер” ясно дали зрозуміти, що поки його не допитають, медичної допомоги не буде.

Фото: The Washington Post
Допити тривали декілька годин. Зрештою Михальчука приспали, а коли він отямився, обидві руки були ампутовані вище ліктя. За словами Іллі, люди, які проводили операцію, перев’язали його плечі, не зашиваючи їх.
Зазначено, що Михальчука було звільнено під час обміну полоненими у квітні цього року. Після коригувальних операцій в Україні його доставили в США консорціумом благодійних груп для інтенсивної реабілітації.
Зараз він знаходиться в районі Вашингтона у спеціалізованому центрі, де йому поставлять протези рук від компанії, яка має великий досвід у лікуванні американських військовослужбовців, що втратили кінцівки під час війни в Іраку та Афганістані.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила.
- Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
- Понад 500 українських медичних працівників зараз перебувають у примусовому утриманні в Росії. Серед них є як цивільні, так і військові медики.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.