Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи

Джерело: Live Science

Археологи виявили в Іспанії мозаїку із зображенням горгони Медузи. Знахідку виявлено в руїнах розкішного будинку римських часів на місці археологічних розкопок Уерта-де-Отеро.

Як повідомляється, мозаїка зображає Медузу у центрі восьмикутника, який є символом егіди чи щита Афіни. На нього й нанесено голову Медузи, яку відрубав Персей. Медузу оточують геометричні та рослинні візерунки, зокрема, риби та барвисті павичі, які уособлювали чотири пори року.

Фото: Live Science

Вчені розповіли, що зображення Медузи, ймовірно, було способом захистити будинок від зла.

Згідно з легендою, замість волосся у Медузи були змії, і вона перетворювала на камінь будь-кого, хто дивився їй у вічі. У ранній Греції її зображували у вигляді чудовиська, часто з бородою і навіть іклами. Однак в римські часи зміїне волосся горгони часто замінювали розпатланими пасмами, а саме її зображення набувало подібності з Олександром Македонським – з волоссям, що розвівається, і повернутою головою.

На виявленій мозаїці Медуза має кругле обличчя, витрішкуваті очі, розпатлане волосся, а з лоба ростуть крила, що може свідчити про те, що вона була здатна літати як бог Меркурій. Вчені зазначають, що різнокольорове забарвлення мозаїки, а не чорно-біле, вказує на те, що її створено у другому столітті нашої ери.

Мозаїка покриває собою ділянку площею 30 квадратних метрів, її виявили студенти. Розкопки у цьому регіоні розпочалися у 1976 році, тоді дослідники виявили руїни будинку. Проте робіт тут було зроблено мало, поки розкопки не відновили студенти у 2019 році.

Цілком ймовірно, що мозаїка прикрашала одну з головних кімнат будинку, наприклад, їдальню, додали у виданні.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…