АРМА розшукало перші потаємні активи працівників МСЕК
Джерело: АРМА
Агентство з розшуку та менеджменту активів нині активно залучене правоохоронними органами до виявлення та розшуку активів працівників лікарських установ, РТЦК та СП, ВЛК та Медико-соціальної експертної комісії, причетних до корупційних схем.
Зокрема, мова про факти підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало їм можливість уникнути призову на військову службу.
Окремо працівники АРМА вже розшукали перші активи п’ятьох фігурантів кримінальних проваджень та їх оточення:
- 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (зокрема житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси);
- 140 земельних ділянок (з цільовим призначенням, зокрема, для житлового будівництва, для ведення сільськогосподарського виробництва, для садівництва);
- 30 автівок (серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus, Tesla тощо);
- корпоративні права на загальну суму понад 20 млн гривень (зокрема в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії);
- мільйони гривень на рахунках в банках;
- зброю.
Велика кількість з виявлених активів була набута фігурантами під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб. І це – тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном, – наголосила голова АРМА Олена Дума.
Інформацію про виявлені активи передано до відповідних правоохоронних органів. Нині ж очікують на відповідні ухвали судів про передачу вказаних активів в управління АРМА.
Додамо, уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня.
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.
До цього, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.
Згодом Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
Згідно з текстом документа, глава держави доручив впродовж трьох місяців перевірити рішення МСЕК стосовно встановлення інвалідності посадовцям. Необґрунтовані рішення переглянуть.
Раніше глава держави поінформував, що РНБО визначила перелік рішень, які повернуть справедливість. Президент затвердив їх указом.
Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК, перевірка й перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців і аудит відповідних пенсійних нарахувань, законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів.
Разом з тим, він наголосив, що відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною. Тому доручив главі уряду розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств. Зеленський заявив, що потрібні кадрові рішення.
Також, за словами глави Української держави, повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України.
Згодом Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів із МСЕК та прокурорами.
Нещодавно колишній генпрокурор Костін повідомив про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроект про реформування (ліквідацію) МСЕК.
Нагадаємо, редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді. За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.
За підрахунками Бутусова, за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.
- Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
- У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.
До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 листопада. Загалом, від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення.
Британський журналіст Financial Times Гідеон Рахман, посилаючись на власне надійне джерело, повідомив, що військовослужбовці з Північної Кореї, котрі прибули в РФ на війну проти України, вперше отримали необмежений доступ до інтернету та “підсіли” на порнографію.
5 листопада президент Володимир Зеленський підтвердив перші бойові зіткнення між Силами оборони та військами КНДР, наголосивши, що Україна та світ мають зробити все можливе, аби залучення північнокорейських військових стало програшним кроком, як для Кремля, так і для Північної Кореї.