Австрія легко замінила російський газ енергією вітру

Джерело: Reuters

Рекордні обсяги електрики від вітрових станцій та максимальна за десятиліття гідрогенерація дозволять комунальним службам Австрії опрацювати опалювальний сезон з мінімальними потребами в газі.

Успішна відмова Австрії від газу може стати прикладом для сусідніх країн, котрі можуть скоротити колективне споживання газу, компенсувавши втрати електроенергії шляхом збільшення її імпорту загальноєвропейськими мережами — зокрема з тієї ж Австрії. Для російського “Газпрому”, який і так уже втратив ринки Північної Європи, це може стати додатковим ударом.

Хоча цього року потреби Австрії в газі більш ніж на 80% задовольнялися внаслідок російського палива, частка газу в сукупній електрогенерації опустилася нижче за 6%.

Тим часом вітер давав більше електрики, ніж газ, у 19 з 20 минулих місяців. Тобто вже минулого опалювального сезону Австрія вперше виробила за допомогою вітру більше електроенергії, ніж за допомогою газу. Загалом за десять місяців цього року країна забезпечила в 2,5 раза більше електрогенерації, ніж газ, а обсяг виробленої із вітру електрики зріс на 18%.

Якщо взимку 2024-2025 рр. швидкість вітру буде відповідати сезонній тенденції (у країнах Центральної та Південної Європи ця швидкість досягає піка якраз у цю пору року), то вітрогенерація перевищуватиме газову протягом усієї зими, що призведе до зниження загального споживання газу в Австрії.

Крім того, понад 3000 гідроелектростанцій в Австрії виробили за десять місяців цього року на 17% більше електрики, ніж за аналогічний період минулого. Сильні опади наприкінці 2023 – на початку 2024 рр. заповнили резервуари до багаторічних максимумів.

На частку гідрогенерації цього року припало 68%, вітряної — 13%, ще 10% — сонячна.

Додамо, 4 червня прем’єр-міністр країни Петро Фіала заявив, що країна позбудеться залежності від російської нафти вже до кінця першої половини 2025 року.

Раніше стало відомо, що Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії.

Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.

Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид. 

Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.

Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

Протистояння силовиків та протестувальників біля парламенту Грузії станом на 1 грудня відзначено рясним застосуванням водометів. Поліція намагалася відігнати людей від закритих воріт парламенту та створити буфер між спецпризначенцями та народом.

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель переконана, що глава РФ Володимир Путін свідомо впустив лабрадора Коні на їхню зустріч у Сочі у 2007 році, знаючи про її страх перед собаками.