Байден звернувся до Конгресу: «Підтримка компромісного законопроєкту – це відсіч Путіну»

Джерело: звернення Джо Байдена до Конгресу США

Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.

Байден назвав законопроєкт “найсправедливішими, гуманними реформами в нашій імміграційній системі за довгий час і найжорсткішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону за всю історію”.

Глава США звинуватив республіканців, що вони підкорилися натиску експрезидента Дональда Трампа.

Тепер усе свідчить про те, що цей законопроєкт навіть не буде переданий до Сенату. Чому? Проста причина: Дональд Трамп. Тому що Дональд Трамп вважає, що це погано для нього в політичному плані.

Він додав, що Трамп “радше використає проблему як зброю, ніж фактично її розв’яже”. Так, за його словами, минулі 24 години Трамп “не робив нічого, окрім як звертався до республіканців у Палаті представників та Сенаті, погрожував і намагався залякати, аби вони проголосували проти компромісної пропозиції”.

Джо Байден закликав республіканців у Конгресі піти на компроміс і відмовитися від “дріб’язкової політики”, та якнайшвидше схвалити законопроєкт.

Підтримка цього законопроєкту – це відсіч Путіну. А спротив йому – гра на руку Путіну. Як я вже казав, ставки у цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо жагу Путіна до влади й контролю над Україною, він не обмежить себе самою лише Україною, – наголосив він.

Зауважимо, 5 лютого Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону Сполучених Штатів.

Так, згідно з текстом проєкту, загалом передбачено виділення 118,28 мільярда доларів, з них:

  • $60,06 млрд — на підтримку України;
  • $14,1 млрд — на підтримку Ізраїлю;
  • $20,2 млрд — охорону кордону.

Президент США Джо Байден у спеціальному зверненні закликав ухвалити запропонований законопроєкт, пообіцявши підписати його у найкоротші терміни.

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер запевнив, що голосування по проєкту закону відбудеться не пізніше 7 лютого.

Своєю чергою, Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не ставитиме на голосування законопроєкт.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.