Байден звернувся до Конгресу: «Підтримка компромісного законопроєкту – це відсіч Путіну»

Джерело: звернення Джо Байдена до Конгресу США

Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.

Байден назвав законопроєкт “найсправедливішими, гуманними реформами в нашій імміграційній системі за довгий час і найжорсткішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону за всю історію”.

Глава США звинуватив республіканців, що вони підкорилися натиску експрезидента Дональда Трампа.

Тепер усе свідчить про те, що цей законопроєкт навіть не буде переданий до Сенату. Чому? Проста причина: Дональд Трамп. Тому що Дональд Трамп вважає, що це погано для нього в політичному плані.

Він додав, що Трамп “радше використає проблему як зброю, ніж фактично її розв’яже”. Так, за його словами, минулі 24 години Трамп “не робив нічого, окрім як звертався до республіканців у Палаті представників та Сенаті, погрожував і намагався залякати, аби вони проголосували проти компромісної пропозиції”.

Джо Байден закликав республіканців у Конгресі піти на компроміс і відмовитися від “дріб’язкової політики”, та якнайшвидше схвалити законопроєкт.

Підтримка цього законопроєкту – це відсіч Путіну. А спротив йому – гра на руку Путіну. Як я вже казав, ставки у цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо жагу Путіна до влади й контролю над Україною, він не обмежить себе самою лише Україною, – наголосив він.

Зауважимо, 5 лютого Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону Сполучених Штатів.

Так, згідно з текстом проєкту, загалом передбачено виділення 118,28 мільярда доларів, з них:

  • $60,06 млрд — на підтримку України;
  • $14,1 млрд — на підтримку Ізраїлю;
  • $20,2 млрд — охорону кордону.

Президент США Джо Байден у спеціальному зверненні закликав ухвалити запропонований законопроєкт, пообіцявши підписати його у найкоротші терміни.

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер запевнив, що голосування по проєкту закону відбудеться не пізніше 7 лютого.

Своєю чергою, Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не ставитиме на голосування законопроєкт.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.