Байден звернувся до Конгресу: «Підтримка компромісного законопроєкту – це відсіч Путіну»
Джерело: звернення Джо Байдена до Конгресу США
Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
Байден назвав законопроєкт “найсправедливішими, гуманними реформами в нашій імміграційній системі за довгий час і найжорсткішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону за всю історію”.
Глава США звинуватив республіканців, що вони підкорилися натиску експрезидента Дональда Трампа.
Тепер усе свідчить про те, що цей законопроєкт навіть не буде переданий до Сенату. Чому? Проста причина: Дональд Трамп. Тому що Дональд Трамп вважає, що це погано для нього в політичному плані.
Він додав, що Трамп “радше використає проблему як зброю, ніж фактично її розв’яже”. Так, за його словами, минулі 24 години Трамп “не робив нічого, окрім як звертався до республіканців у Палаті представників та Сенаті, погрожував і намагався залякати, аби вони проголосували проти компромісної пропозиції”.
Джо Байден закликав республіканців у Конгресі піти на компроміс і відмовитися від “дріб’язкової політики”, та якнайшвидше схвалити законопроєкт.
Підтримка цього законопроєкту – це відсіч Путіну. А спротив йому – гра на руку Путіну. Як я вже казав, ставки у цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо жагу Путіна до влади й контролю над Україною, він не обмежить себе самою лише Україною, – наголосив він.
Зауважимо, 5 лютого Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону Сполучених Штатів.
Так, згідно з текстом проєкту, загалом передбачено виділення 118,28 мільярда доларів, з них:
- $60,06 млрд — на підтримку України;
- $14,1 млрд — на підтримку Ізраїлю;
- $20,2 млрд — охорону кордону.
Президент США Джо Байден у спеціальному зверненні закликав ухвалити запропонований законопроєкт, пообіцявши підписати його у найкоротші терміни.
Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер запевнив, що голосування по проєкту закону відбудеться не пізніше 7 лютого.
Своєю чергою, Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не ставитиме на голосування законопроєкт.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- 5 лютого начальник відділу закупівель Пентагону Даг Буш повідомив, що нині армія США має намір подвоїти виробництво 155-мм артилерійських снарядів, що використовують ЗСУ, до жовтня 2024 року.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.