Байден звернувся до Конгресу: «Підтримка компромісного законопроєкту – це відсіч Путіну»

Джерело: звернення Джо Байдена до Конгресу США

Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.

Байден назвав законопроєкт “найсправедливішими, гуманними реформами в нашій імміграційній системі за довгий час і найжорсткішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону за всю історію”.

Глава США звинуватив республіканців, що вони підкорилися натиску експрезидента Дональда Трампа.

Тепер усе свідчить про те, що цей законопроєкт навіть не буде переданий до Сенату. Чому? Проста причина: Дональд Трамп. Тому що Дональд Трамп вважає, що це погано для нього в політичному плані.

Він додав, що Трамп “радше використає проблему як зброю, ніж фактично її розв’яже”. Так, за його словами, минулі 24 години Трамп “не робив нічого, окрім як звертався до республіканців у Палаті представників та Сенаті, погрожував і намагався залякати, аби вони проголосували проти компромісної пропозиції”.

Джо Байден закликав республіканців у Конгресі піти на компроміс і відмовитися від “дріб’язкової політики”, та якнайшвидше схвалити законопроєкт.

Підтримка цього законопроєкту – це відсіч Путіну. А спротив йому – гра на руку Путіну. Як я вже казав, ставки у цій боротьбі виходять далеко за межі України. Якщо ми не зупинимо жагу Путіна до влади й контролю над Україною, він не обмежить себе самою лише Україною, – наголосив він.

Зауважимо, 5 лютого Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону Сполучених Штатів.

Так, згідно з текстом проєкту, загалом передбачено виділення 118,28 мільярда доларів, з них:

  • $60,06 млрд — на підтримку України;
  • $14,1 млрд — на підтримку Ізраїлю;
  • $20,2 млрд — охорону кордону.

Президент США Джо Байден у спеціальному зверненні закликав ухвалити запропонований законопроєкт, пообіцявши підписати його у найкоротші терміни.

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер запевнив, що голосування по проєкту закону відбудеться не пізніше 7 лютого.

Своєю чергою, Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не ставитиме на голосування законопроєкт.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.