Блінкен анонсував нові санкції проти китайських компаній за допомогу Росії
Джерело: пресконференція Ентоні Блінкена у Києві
15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.
Ми вже запровадили понад 100 санкцій проти підприємств, що беруть участь у такій підтримці. Ми збираємося продовжити вводити санкції, – зазначив Блінкен.
Зауважимо, у квітні глава Мінфіну США Джанет Єллен під час свого візиту до Пекіна застерегла китайські банки від порушення антиросійських санкцій, пригрозивши “серйозними наслідками”. Згодом представник Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що у Білому домі висловили стурбованість постачанням продукції військового призначення з Китаю до Росії, і додав, що держсекретар Блінкен обговорить це питання під час візиту до Пекіна.
Блінкен відвідав Китай наприкінці квітня. Там на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном і на переговорах з главою МЗС Китаю Ван І попередив, що Сполучені Штати введуть додаткові санкції щодо понад 100 китайських юридичних та фізичних осіб, якщо ті не припинять підтримку підприємств російського ОПК.
Вже 1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай.
Пакет санкцій спрямовано на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.
- В ЄС розпочали розробку 14-го пакету санкцій проти Росії, який планують прийняти до початку літа. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полонили трьох росіян на Торецькому напрямку. Російські солдати охоче розповіли про свої “мото-штурми”.
Не менш ніж семеро російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України через війну, отримали паспорти Мальти за схемою “золотих віз”, котра дозволяє частково обходити заборону на в’їзд.
Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.
Росія вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони “Shahed”, якими потім російські окупанти атакують міста України.
Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.