Bloomberg: Конгрес США ухвалив законопроєкт, що забороняє закуповувати ядерне паливо у РФ

Джерело: Bloomberg

14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.

Законопроєкт, що схвалений цього тижня Сенатом, погоджений Палатою представників 310 голосами проти 118.

Рішення є частиною ширшого плану відновлення внутрішнього ланцюжка постачань урану в США і поступовою відмовою залежності від Росії.

Джерело: US Energy Information Administration

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США, основним постачальником збагаченого урану до Сполучених Штатів є РФ. Та окрім цього, країна отримує постачання з Німеччини, Великої Британії, Нідерландів та інших держав.

Зауважується, що це вимагатиме від Міністерства енергетики США закуповувати щонайменше 20 метричних тонн на рік високозбагаченого реакторного палива, відомого як HALEU, в американських компаній до кінця 2027 року.

Однак фінансування цих зусиль на мільярди доларів зупинилося в Сенаті після того, як республіканці заблокували законопроєкт про допомогу Україні, який включав передбачені кошти.

Особистий духовний радник експрезидента США Дональда Трампа, пастор Марк Бернс, заявив, що українські військові на фронті потребують не фінансової допомоги, а сучасного озброєння для боротьби з російським повномасштабним наступом.

Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.

Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.

Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.

Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.