Bloomberg: Трамп виявився гнучкішим стосовно України, ніж очікували союзники

Джерело: Bloomberg

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Європейські посадовці, котрі брали участь у цих закритих переговорах, підтвердили, що метою обміну думками було обговорення посилення підтримки України. Зауваживши, що Трамп не має наміру примушувати Україну до укладення мирної угоди з Росією без належної підготовки.

Під час переговорів також обговорювалась можливість зміцнення позицій України до того, як розпочнуться переговори з Росією. Разом з тим, європейські посадовці попереджають, що непередбачуваність Трампа, котрий часто змінює свої рішення, може вплинути на майбутній розвиток ситуації.

Водночас зауважується, що офіційні особи Трампа сприйняли два аргументи: що новий лідер США ризикуватиме приниженням, яке можна порівняти з хаотичним виведенням військ з Афганістану, якщо він перерве допомогу Києву, і що дозволити Росії досягти своїх цілей лише надихнуло б Китай на більш агресивні кроки.

І хоча раніше Трамп неодноразово ставив під сумнів доцільність розширення НАТО на схід, він все ж таки висловив зацікавленість у створенні умов для мирних переговорів. Європейці очікують, що питання членства України в НАТО буде обговорюватися в контексті майбутніх мирних угод, хоча досягнення прогресу в цьому напрямку залишається малоймовірним. Однак, європейці хочуть залишити питання на столі будь-яких переговорів.

Однак розмови все ж викликали відчуття обережного полегшення в європейських столицях, де офіційні особи прокручували в голові найгірші сценарії на випадок, якщо Трамп виконає свою обіцянку швидко покласти край війні і, можливо, укласти угоду, яка обмежить Київ і зміцнить позиції президента Росії Володимира Путіна, – мовиться у матеріалі.

Попри риторику кампанії, спрямовану проти України, команда Трампа усвідомлює, що може означати невдача у війні, особливо з огляду на виведення військ з Афганістану, заявили низка посадовців.

Так, на думку італійської прем’єрки Джорджії Мелоні, для того, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів, необхідно створити для Кремля складні умови. Вона також акцентувала, що Трамп має можливість поєднувати дипломатичні зусилля та стратегію стримування для досягнення миру в Україні.

У той час як ситуація на фронті залишається напруженою, США та Велика Британія запровадили нові санкції проти Росії, спрямовані на посилення економічного тиску. Ці заходи мають на меті створити умови для подальших переговорів і змусити Росію до компромісу.

Попри деякі раніше зроблені заяви щодо швидкого завершення війни, експерти вважають, що процес мирних переговорів може затягнутися до весни. Це підтверджує і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, який зазначив, що Росія наразі не виявляє жодного бажання сісти за стіл переговорів.

Додамо, раніше спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог наголосив, що майбутній президент США не піде на поступки Кремлю у питанні України.

За словами Келлога, Трамп прагне якнайшвидше завершити російсько-українську війну, але не шляхом поступок президенту РФ Володимиру Путіну.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.