Bloomberg: Велика Британія та Франція пропонують ФРН план постачання ракет Taurus Україні

Джерело: Bloomberg

Велика Британія та Франція пропонують Німеччині забезпечити їм постачання ракет Taurus. Тоді Лондон та Париж зможуть спорядити свої версії далекобійних ракет для озброєння України.

Німеччина розглядає можливу угоду про обмін, згідно з якою вона постачатиме крилаті ракети великої дальності Великій Британії та Франції, щоб вони могли озброїти ЗСУ своїми версіями ракет.

Раніше канцлер Олаф Шольц відмовився передати Taurus безпосередньо до уряду в Києві, тому що побоюється, що ракети, які можуть вражати цілі на відстані понад 500 кілометрів, можуть бути використані для нападу на Москву. Постачання їх до Великої Британії та Франції означатиме, що вони зможуть відправляти більше схожих ракет Storm Shadow і Scalp, які мають меншу дальність близько 250 кілометрів.

Наразі переговори ще тривають, водночас є низка технічних і матеріально-технічних проблем, які необхідно вирішити.

У Німеччині канцлер Олаф Шольц зазнає все більшого політичного тиску стосовно необхідності передачі Україні німецьких крилатих ракет Taurus.

Зауважимо, поки що парламент ФРН відхилив пропозицію відправити в Україну крилаті ракети Taurus.Опозиційні партії Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і Християнсько-соціального союзу (ХСС) представили законопроєкт про схвалення поставок, але більшість депутатів проголосували проти нього.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.

Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.

Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.

Довідка. Taurus — керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.

  • Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
  • Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав європейські країни робити більше для підтримки та озброєння України.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.