Боррель: Країни ЄС досягли політичної угоди щодо використання заморожених активів РФ
Джерело: пресконференція Жозепа Борреля
22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі, повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих із заморожених російських активів.
Боррель акцентував під час виступу, що Україна залишається для Європейського Союзу пріоритетом. Він назвав повномасштабну війну РФ проти України екзистенційною загрозою для Європи.
…І ми готові допомагати Україні. Мета полягає в тому, щоб Україна перемогла у цій війні. Це наше завдання, — наголосив голова європейської дипломатії.
Також Боррель заявив, що країни ЄС досягли політичної угоди щодо використання прибутку із заморожених російських активів. Він висловив переконання, що роботу завершать найближчим часом.
Обговорення триватиме на рівні послів, але я бачу, що угода наближається, — заявив він, додавши, що відповідне рішення мають прийняти до наступного засідання Ради 19 лютого.
Мовиться про пропозицію Єврокомісії зафіксувати прибутки з російських активів, і згодом переказати кошти Україні після узгодження окремого механізму.
Також дипломат анонсував свій візит до Києва у першому-другому тижні лютого.
- За інформацію ЗМІ, країни-члени G7 наблизились до рішення щодо конфіскації заморожених російських активів на користь України.
- 12 грудня Європейська комісія затвердила пропозицію стосовно законодавчого акта щодо використання доходів заморожених російських активів для відновлення України.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня 2023 року уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.