БпЛА, радари ППО та РЕБ: Велика Британія спорядить Україні новий оборонний пакет

Джерело: The Sun

Велика Британія надсилає Україні додатковий пакет військової допомоги на суму у 190 мільйонів доларів для посилення протиповітряної та морської оборони.

Велика Британія спільно з союзниками спорядять радари ППО, фальш цілі та системи радіоелектронної боротьби на суму 89 млн доларів. Тоді як близько 100 млн доларів скерують на малі катери, розвідувальні дрони та надводні безпілотні судна.

Допомога ЗСУ містить більше систем протиповітряної оборони для захисту українського цивільного населення та інфраструктури, а також морські засоби для зміцнення Військово-морських сил, – повідомив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.

Шаппс наголосив, що Міжнародний фонд надає життєво важливу підтримку Збройним силам України для задоволення їхніх термінових потреб у боєздатності.

Велика Британія є найбільшим донором фонду. До коаліції також входять Данія, Естонія, Фінляндія та Німеччина.

19 травня Шаппс заявив про надання Україні додаткового пакета військової допомоги, котрий зокрема містить 80 ракет для ППО, мільйон набоїв та 20 амфібійних бронетранспортерів BvS 10 Viking.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосив про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

Своєю чергою, Грант Шаппс зазначив, що “рекордний пакет військової допомоги дасть президенту Зеленському та його відважній нації більше необхідних засобів, щоб вигнати Путіна та відновити мир і стабільність у Європі”.

Варто також додати, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

Нещодавно прем’єр-міністр Великої Британії провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Мовиться, що Сунак та Макрон погодилися з важливістю активізації зусиль, щоб позбавити Росію сподівання на перемогу в її загарбницькій війні проти України. Вони обговорили пріоритети на найближчі місяці.

Також стало відомо, що Велика Британія готується поповнити свій арсенал лазерною системою ППО DragonFire до 2027 року. Водночас у Міноборони країни повідомили, що DragonFire може ще раніше використовуватись в Україні.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.